Zmiany kliniczne i biomarkery w przewlekłej chorobie Alzheimera AD 9

Ponadto, inne odkrycia sugerują, że odkładanie się amyloidu prawdopodobnie zachodzi latami lub dziesięcioleciami, zanim objawy otępienia objawią się w sporadycznej chorobie Alzheimera.24 Poprzednie badania przekrojowe dotyczące sporadycznej choroby Alzheimera sugerowały serię zmian prowadzących do klinicznej choroby.2 Nasze wyniki potwierdzają hipotezy o kaskadzie patofizjologicznej i sugerują możliwość wspólnej patofizjologii między autosomalną dominującą chorobą Alzheimera a znacznie powszechniejszą postacią sporadyczną . Siłą tego badania jest to, że pokazuje względne zmiany w procesach chorobowych Alzheimera, które występują przez okres czterech dekad. Interpretacja wyników nie jest jednak pewna, ponieważ obecne analizy oparte są na danych przekrojowych, które nie reprezentują indywidualnych zmian wzdłużnych. Ponadto, chociaż wiele z naszych ustaleń dotyczących autosomalnej dominującej choroby Alzheimera jest podobnych do wyników w sporadycznej chorobie Alzheimera, istnieją pewne różnice. Na przykład tendencje do zwiększania poziomu A.42 w CSF nie były zgłaszane w sporadycznej chorobie Alzheimera lub autosomalnej dominującej chorobie Alzheimera, chociaż tendencja ta była przewidywana w autosomalnej dominującej chorobie Alzheimera, ponieważ rodzinne choroby Alzheimera powodują zwiększone wytwarzanie A. lub A.42.30 Ponadto, w odróżnieniu od sporadycznej choroby Alzheimera, autosomalnie dominująca choroba Alzheimera zazwyczaj wykazuje wczesną i wyraźną sygnalizację PIB-PET w neostriatum.28 Chociaż wyniki tego badania były w dużej mierze oparte na mutacjach PSEN1, porównanie z mutacjami PSEN2 i APP (Tabela S2 w Dodatek dodatkowy) sugeruje brak różnic w wynikach między typami genów mutacji. Ze względu na młodszy wiek kohorty częstość występowania czynników zakłócających, takich jak naczyniowe czynniki ryzyka, była niska (<15%) w tej kohorcie i nie różniła się znacząco między nosicielami a nie-hodowcami. Chociaż fenotypy kliniczne i patologiczne dziedziczonej choroby Alzheimera są podobne do tych, które występują w sporadycznej chorobie Alzheimera, nadal należy określić uogólnienie natury i sekwencji zmian w mózgu w autosomalnie dominującej chorobie Alzheimera w przypadku sporadycznej choroby Alzheimera.
Definicja czasu i wielkości zmian patofizjologicznych związanych z chorobą Alzheimera ma wpływ na opracowanie i wdrożenie testów diagnostycznych i predykcyjnych oraz na zaprojektowanie badań profilaktycznych.31 Na przykład nasze dane sugerują, że odkładanie się amyloidu rozwinie się i będzie wykrywalne we wszystkich osoby z mutacją, choć nadal bezobjawowe, podczas gdy żadna z osób nie wykazujących pozytywnej mutacji miała pozytywne skany pod względem złogów amyloidu. Jeśli autosomalnie dominująca choroba Alzheimera jest podobna do późnej choroby Alzheimera, odkrycie to sugeruje, że otępienie Alzheimera ostatecznie rozwinie się u osób z dodatnim skanem na odkładanie się amyloidu. Te odkrycia sugerują, że celowanie A. wcześniej w przebiegu choroby może zapewnić lepsze wyniki kliniczne niż leczenie łagodnej do umiarkowanej demencji po wystąpieniu znacznej utraty neuronalnej i synaptycznej.
Podsumowując, nasze odkrycia wskazują, że proces choroby Alzheimera zaczyna się ponad 20 lat przed klinicznym wystąpieniem demencji. Procedury leczenia i zapobiegania mogą zawierać te zmiany patofizjologiczne, aby ocenić prawdopodobieństwo przyszłego sukcesu klinicznego. Wtórne badania prewencyjne, których celem jest zapobieganie lub opóźnianie zaburzeń poznawczych i klinicznych, mogą ostatecznie przetestować hipotezę amyloidu, podobnie jak hipoteza cholesterolu dotycząca choroby serca została przetestowana trzydzieści lat temu.
[więcej w: maciej pastuszczak, orzepowice szpital, rozlane uszkodzenie aksonalne ]

0 thoughts on “Zmiany kliniczne i biomarkery w przewlekłej chorobie Alzheimera AD 9”

Powiązane tematy z artykułem: maciej pastuszczak orzepowice szpital rozlane uszkodzenie aksonalne