Zakrzep aspiracji podczas pierwotnej przezskórnej interwencji wieńcowej czesc 4

Poważne krwawienie zdefiniowano jako krwawienie objawowe w krytycznym obszarze lub narządzie, krwawienie powodujące obniżenie poziomu hemoglobiny o 2,0 mmol lub więcej na litr lub krwawienie, które doprowadziło do transfuzji krwi. Uzupełnienie zdefiniowano jako nawracające objawy z nowym podniesieniem odcinka ST i podniesieniem poziomu markerów sercowych do co najmniej dwukrotności górnej granicy prawidłowego zakresu. Rewaskularyzacja naczyń docelowych została zdefiniowana jako rewaskularyzacja kierowana niedokrwieniem tętnicy związanej z zawałem, wykonywana za pomocą PCI lub chirurgii (np. Pomostowanie tętnic wieńcowych) podczas okresu obserwacji. Poważnym niekorzystnym zdarzeniem sercowym była śmierć, ponowne zawał lub rewaskularyzacja naczyń docelowych. Analiza statystyczna
Oszacowaliśmy, że będziemy musieli zapisać 1080 pacjentów, aby osiągnąć moc 80%, z dwustronnym poziomem istotności 0,05, aby wykryć 25% zmniejszenie pierwotnego punktu końcowego u pacjentów, którzy przeszli aspirację skrzepu w porównaniu z tymi, którzy przeszła konwencjonalną PCI, zakładając 30% stopień rumienia w mięśniu sercowym 0 lub w konwencjonalnej grupie PCI.25 Komitet badawczy (patrz dodatek) przeprowadził zaplanowaną tymczasową analizę po włączeniu 300 pacjentów. Limit zatrzymania był różnicą większą niż 25% w pierwotnym punkcie końcowym między dwiema grupami, z wartością P mniejszą niż 0,01.
Zmienne kategoryczne porównano z użyciem testu chi-kwadrat lub dokładnego testu Fishera. Zmienne ciągłe porównano z użyciem testu t-Studenta dwustronnego. Wstępnie analizowane analizy podgrup przeprowadzono za pomocą analiz logistyczno-regresyjnych za pomocą formalnych testów interakcji.28 Przeanalizowaliśmy dane dla wszystkich pacjentów, którzy zostali losowo przydzieleni do grupy leczonej i dla których dostępne były dane wynikowe. Analizy eksploracyjne związku pomiędzy zastępczym i klinicznym punktem końcowym przeprowadzono za pomocą analizy logistyczno-regresyjnej. Zastosowano dwustronne testy istotności. Wartości P mniejsze niż 0,05 uważano za wskazujące na istotność statystyczną. Oprogramowanie SPSS w wersji 12.0.1 było używane we wszystkich analizach statystycznych.
Zarządzanie danymi i analizy statystyczne zostały przeprowadzone przez personel ośrodka koordynującego dane (patrz dodatek) oraz główny badacz, który zapewnia prawidłowość i kompletność danych.
Badana populacja
Rysunek 1. Rysunek 1. Rejestracja, przydziały grupowe i obserwacja pacjentów. Leczenie zachowawcze to leczenie, które nie obejmowało przezskórnej interwencji wieńcowej (PCI) ani pomostowania tętnic wieńcowych (CABG). STEMI oznacza zawał mięśnia sercowego z uniesieniem odcinka ST.
Tabela 1. Tabela 1. Charakterystyka wyjściowa pacjentów. W okresie badania do włączenia włączono 1161 pacjentów, a do kryteriów zakwalifikowano 1071 pacjentów (ryc. 1). Przed koronarografią pacjenci byli losowo przydzielani do aspiracji zakrzepu podczas PCI (535 pacjentów) lub konwencjonalnej PCI (536 pacjentów). Wyjściowe cechy kliniczne i angiograficzne były podobne w obu grupach (Tabela 1).
Dane proceduralne
Na podstawie początkowych wyników badań angiograficznych 33 pacjentów (około 6%) w każdej grupie nie podlegało PCI
[hasła pokrewne: okulista na nfz lublin, rozlane uszkodzenie aksonalne mózgu, safmed ]

0 thoughts on “Zakrzep aspiracji podczas pierwotnej przezskórnej interwencji wieńcowej czesc 4”