Zakrzep aspiracji podczas pierwotnej przezskórnej interwencji wieńcowej ad

Wiele poprzednich badań wykorzystało odkrycia dotyczące koronarografii jako kryteriów wyboru i nie przeprowadziło systematycznej analizy materiału pobranego podczas aspiracji. W związku z tym ocenialiśmy zastosowanie cewnika do manualnej aspiracji w celu poprawy perfuzji mięśnia sercowego podczas pierwotnej PCI u pacjentów z zawałem mięśnia sercowego z uniesieniem odcinka ST. Nasi pacjenci zostali losowo przydzieleni do grupy leczonej przed wykonaniem angiografii wieńcowej, a zatem bez uwzględnienia angiograficznych kryteriów selekcji (takich jak obecność widocznego skrzepliny na angiografii) i przeprowadziliśmy analizę histopatologiczną pobranego materiału jako dodatkową ocenę skuteczność proceduralna Metody
Projekt badania i populacja
Aspiracja zakrzepu podczas przezskórnej interwencji wieńcowej w badaniu ostrego zawału mięśnia sercowego (TAPAS) była jednoośrodkowym, prospektywnym, randomizowanym, otwartym badaniem obejmującym ślepą ocenę punktów końcowych.25 Instytucjonalna komisja rewizyjna Uniwersyteckiego Centrum Medycznego Groningen (Groningen, the Holandia) zatwierdziło badanie. Wszyscy pacjenci wyrazili pisemną świadomą zgodę.
Wszyscy kolejni pacjenci zgłaszający się do Uniwersyteckiego Centrum Medycznego w Groningen z możliwym zawałem mięśnia sercowego z uniesieniem odcinka ST między styczniem 2005 a grudniem 2006 r. Zostali zakwalifikowani do udziału. Kryteria włączenia były objawami sugerującymi ostry niedokrwienie mięśnia sercowego trwające ponad 30 minut, początek objawów mniej niż 12 godzin wcześniej, a uniesienie odcinka ST o więcej niż 0,1 mV w dwóch lub więcej odprowadzeń na EKG. Kryterium wykluczającym było wykonanie ratunkowej PCI po trombolizie, znane istnienie choroby powodującej oczekiwaną długość życia krótszą niż 6 miesięcy oraz brak świadomej zgody.
Randomizacja i leczenie
Przed wykonaniem diagnostyki angiograficznej pacjenci zostali losowo przydzieleni do aspiracji skrzepu podczas PCI lub konwencjonalnej PCI, przy użyciu skomputeryzowanego systemu odpowiedzi głosowej. Kod randomizacyjny został opracowany za pomocą generatora liczbowego służącego do wybierania losowo permutowanych bloków od trzech do sześciu pacjentów, które następnie zostały podzielone przez kardiologa interwencyjnego, aby uzyskać zrównoważone przypisanie grupowe zarówno do grupy leczonej, jak i kardiologa wykonującego zabieg. .25
Dla wszystkich pacjentów pierwszym krokiem proceduralnym było przejście dyskietki, sterownego drutu prowadzącego przez docelowe uszkodzenie. U pacjentów w konwencjonalnej grupie PCI, po tym etapie następowało rozszerzenie dylatacyjne w celu ustalenia przepływu przeciwzakłóceniowego. U pacjentów w grupie z aspiracją zakrzepową, po tym etapie nastąpiło przesunięcie sześcio-francuskiego cewnika aspiracyjnego wywozu (Medtronic, profil przejścia, 0,068 cala) do docelowego segmentu wieńcowego podczas ciągłego wdechu; w razie potrzeby do pobrania stentu, przed stentowaniem przeprowadzono dylatację balonu. U wszystkich pacjentów, po przywróceniu przepływu przeciwzakrzepowego, podano śródocznie azotany, aby zapewnić maksymalne rozszerzenie naczyń nasiennych, w celu określenia rozmiaru i długości stentu oraz ułatwienia umieszczania stentów. Wszystkie umieszczone stenty były nagimi metalowymi stentami.
Leczenie farmakologiczne przed PCI obejmowało podawanie aspiryny (dawka nasycająca 500 mg), heparynę (5000 jm) i klopidogrel (dawkę nasycającą 600 mg)
[patrz też: puste odbijanie, konrad słynarski, safmed ]

0 thoughts on “Zakrzep aspiracji podczas pierwotnej przezskórnej interwencji wieńcowej ad”

Powiązane tematy z artykułem: konrad słynarski puste odbijanie safmed