Wpływ wieloczynnikowej interwencji na śmiertelność w cukrzycy typu 2 czesc 4

W przypadku pierwszorzędowych i drugorzędowych punktów końcowych krzywe zdarzeń dla czasu do pierwszego zdarzenia oparto na analizie Kaplana-Meiera, a leczenie porównywano za pomocą testu log-rank. Współczynnik ryzyka dla porównania intensywności z konwencjonalną terapią i 95% przedziałami ufności oszacowano przy użyciu modelu proporcjonalnych zagrożeń. Ustaliliśmy, czy stosunek zagrożeń pod koniec interwencji formalnej zmienił się później. Jeśli tak, to czas od randomizacji został wykorzystany jako skala czasowa w dopasowanym modelu.19 Dane dotyczące trzeciorzędnych punktów końcowych zostały ocenzurowane zgodnie z wcześniej określonymi odstępami czasu i przeanalizowane przy użyciu modelu proporcjonalnych hazardów, z uwzględnieniem wieku, czasu trwania cukrzycy. płeć i stan mikrokrążenia w punkcie wyjściowym; wyniki te wyrażone są jako ryzyko względne. Zmiany mierzonych zmiennych w grupach porównano za pomocą analizy kowariancji, z wartościami bazowymi jako współzmiennymi. Test Manna-Whitneya wykorzystano dla dowolnych przypadków dystrybucji nie-Gaussa. Wykonano test chi-kwadrat, aby porównać zmienne kategoryczne. Wszystkie podane wartości P są dwustronne. Wyniki
Pacjenci
Tabela 1. Tabela 1. Kliniczne, demograficzne, biochemiczne i inne cechy pacjentów. Rysunek 2. Wykres 2. Zmiany wybranych czynników ryzyka podczas badania interwencyjnego i okresu obserwacji. Panel A pokazuje wartości średnie (. SE) dla wybranych czynników ryzyka podczas części interwencyjnej badania dla wszystkich pacjentów (linie ciągłe) i podczas okresu obserwacji (linie przerywane). W grupie leczenia konwencjonalnego średnie wartości uzyskano na początku badania, 3,8 roku, 7,8 roku i 13,3 roku. W tych odstępach całkowita liczba pacjentów w obu badanych grupach wynosiła odpowiednio 160, 149, 130 i 93. Panel B pokazuje odsetek pacjentów w każdej grupie, u których cele leczenia grupy intensywnej terapii zostały osiągnięte pod koniec badania. Tylko jeden pacjent (w grupie intensywnej terapii) osiągnął wszystkie pięć celów leczenia po zakończeniu obserwacji. Aby przeliczyć wartości dla cholesterolu na milimole na litr, pomnóż przez 0,02586. Aby przeliczyć wartości dla trójglicerydów na milimole na litr, pomnóż przez 0,01129. LDL oznacza lipoproteiny o niskiej gęstości.
Charakterystyka behawioralna, kliniczna i biochemiczna pacjentów na początku badania, na końcu badania (7,8 roku) i pod koniec okresu obserwacji (13,3 roku) przedstawiono w Tabeli 1. Dwie grupy badawcze były podobne w punkcie wyjściowym, ale różniły się znacznie pod koniec okresu interwencyjnego, wskazując, że intensywna terapia była lepsza niż konwencjonalna terapia w kontrolowaniu poziomu hemoglobiny glikowanej; stężenia na czczo cholesterolu całkowitego, cholesterolu lipoprotein niskiej gęstości i triglicerydów; skurczowe i rozkurczowe ciśnienie krwi; i szybkość wydalania albuminy z moczem (Tabela 1). Pod koniec okresu obserwacji różnice między grupami uległy zmniejszeniu, głównie z powodu zintensyfikowanego leczenia wśród pacjentów w pierwotnej grupie terapii konwencjonalnej (ryc. 1A). Natomiast czynniki ryzyka w grupie intensywnej terapii pozostały takie same jak w pierwotnym badaniu, z wyjątkiem skurczowego ciśnienia krwi, które wzrosły (P = 0,001) (wykres 2A)
[patrz też: sferocytoza wrodzona, moje sm blog, rozlane uszkodzenie aksonalne ]

0 thoughts on “Wpływ wieloczynnikowej interwencji na śmiertelność w cukrzycy typu 2 czesc 4”

1. [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: Usługi pielęgniarskie w domu warszawa[…]