Wpływ wieloczynnikowej interwencji na śmiertelność w cukrzycy typu 2 cd

Pomiary zostały wykonane przez jednego technika laboratoryjnego, który nie był świadomy pierwotnych zadań grupy badawczej. Pierwszorzędowym punktem końcowym w badaniu kontrolnym był czas do śmierci z dowolnej przyczyny. Zgodnie z prawem lekarz musi wypełnić zaświadczenie o zgonie w związku ze śmiercią w Danii; dane są zakodowane i przechowywane w skomputeryzowanym duńskim rejestrze śmierci16
Drugorzędnymi punktami końcowymi były zgony z przyczyn sercowo-naczyniowych oraz zespół zdarzeń sercowo-naczyniowych, w tym zgon z przyczyn sercowo-naczyniowych, udar niezakończony zgonem, zawał serca niezakończony zgonem, pomostowanie tętnic wieńcowych, przezskórna interwencja wieńcowa lub rewaskularyzacja w przypadku choroby tętnic obwodowych i amputacja, ponieważ niedokrwienia.17 Niezależny komitet, którego członkowie nie byli świadomi zadań grupy badawczej z interwencyjnej części badania Steno-2, rozstrzygnął określone punkty końcowe.
Trzecimi punktami końcowymi były: nefropatia cukrzycowa lub rozwój retinopatii cukrzycowej lub neuropatii.12. Nefropatia cukrzycowa została zdefiniowana jako wydalanie albuminy z moczem przekraczające 300 mg na 24 godziny w dwóch z trzech kolejnych jałowych próbek moczu mierzonych na początku badania; po 1,9, 3,8 i 7,8 roku; i pod koniec okresu obserwacji.
Retinopatia cukrzycowa została oceniona zgodnie z sześciopoziomową skalą finansowanego przez Wspólnotę Europejską Wspólnego Programu Działań na rzecz Epidemiologii i Zapobiegania Cukromie (EURODIAB) przez dwóch niezależnych specjalistów w zakresie wzroku, którzy nie byli świadomi przydzielania pacjentów do grupy badanej (zob. tabela w Dodatkowym Dodatku, dostępna wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie www.nejm.org). 18 Postęp retinopatii został określony jako wzrost o co najmniej jeden poziom w skali ocen EURODIAB w każdym oku, jak podano wcześniej. Potrzeba laseroterapii retinopatii proliferacyjnej lub obrzęku plamki została oceniona przez okulistów w klinice okulistycznej Steno Diabetes Center, którzy nie zdawali sobie sprawy z zadań grupy badawczej. Ślepota została zdefiniowana zgodnie z kryteriami Światowej Organizacji Zdrowia jako maksymalnie skorygowana ostrość wzroku poniżej 6/60 w każdym oku (mniej niż 20/200 w skali ostrości wizualnej Snellena).
Neuropatię obwodową mierzono za pomocą biouziometru. Rozpoznanie neuropatii autonomicznej opierało się na pomiarze odstępu RR na elektrokardiogramie uzyskanym podczas oddychania w trybie przyspieszonym oraz na teście niedociśnienia ortostatycznego, z progresją zdefiniowaną wcześniej.
Analiza statystyczna
Protokół badania kontrolnego określał, że nie zostaną przeprowadzone analizy zgonu z jakiejkolwiek przyczyny, dopóki nie zginie co najmniej 60 pacjentów, co zostanie potwierdzone przez rejestrację zgonów online i do co najmniej połowy pacjentów z grupy intensywnej terapii lub grupa konwencjonalnej terapii zmarła. Oszacowano, że ten plan analizowania zgonu z dowolnej przyczyny dałby statystyczną moc 0,75, a wskaźnik błędu typu I 0,05 w wykrywaniu zmniejszenia względnego ryzyka śmierci o 40% w grupie intensywnej terapii. Ciągłe raportowanie z Duńskiego Rejestru Śmierci do Steno Diabetes Center potwierdziło, że kamień milowy został osiągnięty w czerwcu 2006 roku.
Wszystkie punkty końcowe analizowano zgodnie z zasadą zamiaru leczenia
[przypisy: przychodnia szombierki, orzepowice szpital, cepelek rejestracja ]

0 thoughts on “Wpływ wieloczynnikowej interwencji na śmiertelność w cukrzycy typu 2 cd”

Powiązane tematy z artykułem: cepelek rejestracja orzepowice szpital przychodnia szombierki