Wpływ wieloczynnikowej interwencji na śmiertelność w cukrzycy typu 2 ad

W badaniu kontrolnym obserwowano pacjentów przez średnio 5,5 roku po zakończeniu początkowego badania. Metody
Projekt badania
Rysunek 1. Rysunek 1. Rekrutacja i wyniki. Trzech pacjentów wycofało się w trakcie obserwacji, ponieważ przeniosło się do innych regionów: jeden pacjent z grupy intensywnej terapii wycofał się po 3,2 roku, a dwóch pacjentów w grupie leczenia konwencjonalnego wycofało się po 0,4 i 4,7 roku. Żadni inni pacjenci nie zostali zgubieni w następstwie.
Szczegółowe informacje na temat badania Steno-2 zostały już zgłoszone10,12 W skrócie, w 1993 r. Losowo przydzielono 160 białych duńskich pacjentów z cukrzycą typu 2 (zdefiniowaną zgodnie z kryteriami Światowej Organizacji Zdrowia) i trwałą mikroalbuminurią. aby otrzymać konwencjonalne leczenie wieloczynnikowe, zgodnie z wytycznymi Duńskiego Towarzystwa Medycznego 13 lub zintensyfikowaną, ukierunkowaną na cel terapię obejmującą połączenie leków i ukierunkowaną modyfikację zachowania. Grupa intensywnej terapii wyznaczyła cele zgodne z najnowszymi wytycznymi American Diabetes Association. Cele te obejmowały poziom glikowanej hemoglobiny wynoszący mniej niż 6,5%, stężenie cholesterolu całkowitego na czczo na poziomie poniżej 175 mg na decylitr (4,5 mmol na litr), stężenie triglicerydów w surowicy na czczo niższe niż 150 mg na decylitr (1,7 mmol na litr ), skurczowe ciśnienie krwi mniejsze niż 130 mm Hg i rozkurczowe ciśnienie krwi mniejsze niż 80 mm Hg. Pacjenci byli leczeni blokerami układu renina-angiotensyna z powodu ich mikroalbuminurii, niezależnie od ciśnienia krwi, a jako profilaktyka pierwotna otrzymywali małą dawkę aspiryny.10,12 Liczba pacjentów poddanych randomizacji została przydzielona do leczenia i zakończona badania i działania następcze przedstawiono na rycinie 1.
Badana populacja
Spośród 160 pacjentów, którzy zostali włączeni do badania Steno-2, 27 zmarło, a 3 (w tym pacjent w grupie intensywnej terapii) wycofało się przed zakończeniem badań w 2001 r. Wszyscy 130 pozostali pacjenci wyrazili pisemną zgodę na udział w badaniu. kontynuować uczestnictwo w obserwacji obserwacyjnej po zakończeniu badania interwencyjnego. Protokół badania uzupełniającego był zgodny z postanowieniami Deklaracji Helsińskiej i został zatwierdzony przez komisję etyczną w Kopenhadze, Dania.
Kiedy badanie Steno-2 zostało zakończone, ustrukturyzowane leczenie pacjentów w grupie intensywnej terapii ustało. Jednakże wszyscy uczestniczący pacjenci w obu grupach badawczych zostali szczegółowo poinformowani o korzyściach zintensyfikowanego leczenia wieloczynnikowego, a specjaliści diabetologiczni, do których skierowano pacjentów, zostali poinformowani o nowych krajowych zaleceniach dotyczących intensyfikacji leczenia wielostronnego na podstawie wyników Badanie Steno-2. Edukacja ta odbywała się zarówno na poziomie regionalnym, jak i krajowym.14,15 Raport ten zawiera dane uzupełniające uzyskane od września 2006 r. Do 31 grudnia 2006 r. Podczas badania kontrolnego 84% pacjentów w trakcie intensywnej terapii grupa i 87% osób z grupy terapii konwencjonalnej nadal było leczonych w klinikach diabetologicznych.
Procedury, pomiary i punkty końcowe
Przeprowadzono badania punktów końcowych zarówno w przypadku powikłań makronaczyniowych, jak i mikronaczyniowych, a dane dotyczące stanu biochemicznego i klinicznego uzyskano w obu grupach badawczych
[podobne: choroba menkesa, sferocytoza wrodzona, rozlane uszkodzenie aksonalne ]

0 thoughts on “Wpływ wieloczynnikowej interwencji na śmiertelność w cukrzycy typu 2 ad”