W badaniu tym równie dobrze działały paromomycyna-gentamycyna i sama paromomycyna. Główną przyczyną niepowodzenia był brak początkowej poprawy o 42 dni, który wystąpił z kontrolą nośnika w przybliżeniu dwukrotnie częściej niż w każdej grupie z aktywnym lekiem (tabela 2). Kolejną najczęstszą przyczyną niepowodzenia był nawrót, który zwykle składał się z powiększenia o 49 dni po początkowej poprawie po 42 dniach. Więcej pacjentów miało nawrót w każdej grupie z aktywnym lekiem niż w grupie kontrolnej otrzymującej nośnik (Tabela 2). Przeprowadzono osiem wycofań przed wyznaczonym przez protokół okresem oceny, ponieważ badacz lub pacjent dostrzegli brak odpowiedzi. Siedmiu innych pacjentów wycofało się z innych przyczyn, nie ukończyło leczenia lub zostało straconych w wyniku obserwacji (ryc. i tabela 2).
Chociaż pierwotnym punktem końcowym określonym w protokole było wyleczenie zmiany indeksu, brak odpowiedzi w dowolnej zmianie stanowi niepowodzenie leczenia dla pacjenta. W związku z tym szybkość leczenia wszystkich zmian chorobowych jest klinicznie interesująca. Jeden pacjent w każdej z grup leków czynnych i trzech pacjentów w grupie z nośnikiem miał nieindeksowane uszkodzenie, które nie zostało wyleczone (Tabela 2). Dlatego 80% pacjentów otrzymujących paromomycynę-gentamycynę i 81% pacjentów otrzymujących samą paromomycynę miało wyleczone wszystkie zmiany, w porównaniu z 56% pacjentów otrzymujących kontrolę nośnika (p <0,001 dla obu porównań).
Rycina 2. Rycina 2. Odpowiedź typowej zmiany na leczenie paromomycyną-gentamycyną. W pierwszym dniu badania zmiany w obrębie owrzodziałowo-twarzowej miały 24,0 mm na obszar 19,7 mm (panel A). Po 20 dniach, po zakończeniu terapii, zmiana widocznie spłaszczyła się (panel B) i zmierzono obszar 2,1 mm na 1,1 mm. Całkowita reepithelialization uszkodzenia przez 42 dni (Panel C), i zmiana nie nawróciła przez 157 dni (Panel D).
Chociaż określone w protokole kryteria leczenia (poprawa we wczesnym punkcie czasowym 42 dni, wyleczenie w pośrednim punkcie czasowym 98 dni i brak nawrotu przez 168 dni) są zgodne z praktyką kliniczną, niektórzy klinicyści mogą oczekiwać leczenia zapewnić lekarstwo we wczesnym punkcie czasowym. Odsetek wszystkich zmian, które zostały wyleczone w 100% po 42 dniach wynosił odpowiednio 79%, 83% i 57% w grupie paromomycyna-gentamycyna, paromomycyna i grupa kontrolna nośnika (p <0,001 dla każdej grupy leczonej z użyciem aktywnego leku w porównaniu z grupą kontrolną). grupa kontrolna nośnika) (tabela 2). Typową reakcję zmiany na leczenie przedstawiono na rycinie 2.
Średni obszar owrzodzenia zmiany indeksu wzrastał od dnia do 20 dni (koniec terapii) w grupie paromomycyna-gentamycyna i w grupie z paromomycyną, ale nie w grupie kontrolnej nośnika, bez przerw i przerw w leczeniu z powodu ta reakcja
[patrz też: zastrzyki przeciwzakrzepowe a alkohol, wyrośl chrzęstno kostna, rozlane uszkodzenie aksonalne ]

0 thoughts on “Miejscowa paromomycyna z gentamycyną lub bez gentamycyny z powodu leiszmaniozy skórnej AD 6”

Powiązane tematy z artykułem: rozlane uszkodzenie aksonalne wyrośl chrzęstno kostna zastrzyki przeciwzakrzepowe a alkohol