Kontrolowany test riluzolu w stwardnieniu zanikowym bocznym ad 8

Wyższa stopa wycofywania się z leczenia w grupie riluzolu podczas całego badania mogła doprowadzić do niedoszacowania rzeczywistej korzyści z leku, ponieważ stosowaliśmy analizę zamiaru leczenia. Chociaż ogólna liczba pacjentów z co najmniej jednym działaniem niepożądanym była podobna w obu grupach badawczych, w grupie leczonej riluzolem stwierdzono istotnie wyższy odsetek wycofania leku z leczenia. Przyczyną tych wycofań były astenia, sztywność i wzrost poziomu aminotransferaz. Chociaż zwiększenie aktywności aminotransferaz było częstsze przy leczeniu riluzolem, były one dobrze tolerowane nawet przez dwoje pacjentów, którzy nadal przyjmowali lek pomimo takich wzrostów. Ogólnie rzecz biorąc wydaje się, że zgłoszone niepożądane reakcje na lek nie przewyższają jego terapeutycznego wpływu na przeżycie. Niekorzystne reakcje na lek mogą pogarszać jakość życia, ale skutki tego działania mogą być przeważone przez działanie leku na funkcje mięśni.
Riluzol ma pozytywny wpływ na szybkość pogorszenia funkcji mięśni. Sugeruje to, że lek może zakłócać proces chorobowy (tj. Zwyrodnienie neuronu motorycznego), chociaż mechanizm działania pozostaje niejasny. Riluzol presynaptycznie hamuje uwalnianie kwasu glutaminowego w ośrodkowym układzie nerwowym14,15 i zaburza postsynaptycznie działanie aminokwasów pobudzających w wielu systemach eksperymentalnych. Jednakże wydaje się, że nie współdziała on konkurencyjnie z żadnym ze znanych receptorów kwasu glutaminowego, ale raczej pośrednio antagonizuje wpływ takich neuroprzekaźników, prawdopodobnie przez interakcję z zależnymi od napięcia kanałami sodowymi27 lub białkami G28.
Niezależnie od mechanizmu działania riluzol może modyfikować przebieg stwardnienia zanikowego bocznego. Rozszyfrowanie efektu biologicznego odpowiedzialnego za aktywność terapeutyczną riluzolu w stwardnieniu zanikowym bocznym może zwiększyć nasze zrozumienie patogenezy choroby i otworzyć nowe drogi terapeutyczne. Potrzebne są dalsze badania kliniczne, takie jak badanie zakresów dawek, zanim riluzol może być stosowany jako leczenie w stwardnieniu zanikowym bocznym.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Obsługiwane przez Rhone-Poulenc Rorer.
Jesteśmy wdzięczni Bernardowi Asselain za pomocną poradę statystyczną i dyskusję, Claudowi Bensimonowi za przetłumaczenie rękopisu na język angielski oraz Larryowi Powe i Phyllis Salzmanowi za przegląd rękopisu.
Author Affiliations
Z Wydziału Farmakologii Klinicznej, Hopital de la Pitie-Salpetriere (GB, LL); i Centrum SLA, Hotel-Dieu de Paris (VM) – oba w Paryżu.
Prośba o przedruk do Dr. Meiningera w Centre SLA, Hotel-Dieu de Paris, 1, rue de la Cite, 75004 Paryż, Francja. Uczestnicy ALS / Riluzole Study Group są wymienieni w dodatku.

dodatek
Następujące osoby i instytucje uczestniczyły w Grupie ALS / Riluzole.
Główny badacz: V. Meininger. Metodolog: G. Bensimon. Koordynator: L. Lacomblez. Uczestniczący badacze: V. Meininger, Paryż; P. Bouche, Paryż; C. Delwaide, Bruksela; P Couratier, Limoges; O. Blin, Marsylia; F. Viader, Caen; H. Peyro-St.-Paul, Tuluza; J. David, Toulouse; JM Maloteaux, Bruksela; i J. Hugon, Limoges. Starsi badacze w każdym miejscu: Universite de Louvain, Bruksela: WE Laterre; Hopital Purpan, Tuluza: A. Rascol i M. Clanet; Hopital Dupuytren, Limoges: JM Vallat i A. Dumas; Hopital de la Timone, Marsylia: G. Serratrice; Center Hospitalier Universitaire de la Cote de Nacre, Caen: B. Lechevallier; i Hopital de la Pitie-Salpetriere, AJ Puech. Monitorowanie prób: T. Nguyen i C. Shu, Rhone-Poulenc Rorer. Analiza biostatystyczna: G. Bensimon, Paryż; P. Bastien, C. Papillon i S. Durrleman, Rhone-Poulenc Rorer. Koordynacja w Rhone-Poulenc Rorer: E. Louvel i P. Guillet. Zarządzanie danymi: L. Ledoux, Rhone-Poulenc Rorer. Centrum doradztwa funkcji oddechowych: E. Orvoen-Frija, Service de Pneumologie, Hotel-Dieu, Paryż. Monitoring biologiczny Hotel-Dieu: M. Dib (Center SLA).
[hasła pokrewne: safmed, matopat torun, wyrośl chrzęstno kostna ]

0 thoughts on “Kontrolowany test riluzolu w stwardnieniu zanikowym bocznym ad 8”

Powiązane tematy z artykułem: matopat torun safmed wyrośl chrzęstno kostna