HLA-B * 5701 Badania nadwrażliwości na abakawir czesc 4

Jednak tylko ci z pacjentów, którzy zostali losowo przydzieleni do prospektywnej grupy badawczej, zostali poddani testom w czasie rzeczywistym na przewóz HLA-B * 5701 w okresie oceny. Próbki od pacjentów, którzy zostali losowo przydzieleni do grupy kontrolnej, poddano badaniu retrospektywnie pod kątem HLA-B * 5701 pod koniec badania. HLA-B * 5701-dodatnich pacjentów w prospektywnej grupie przesiewowej nie otrzymywało abakawiru w ramach badania (ryc. 1). Pacjenci HLA-B * 5701-negatywni w prospektywnej grupie badawczej i wszyscy pacjenci w grupie kontrolnej rozpoczęli badanie po otrzymaniu powiadomienia o kwalifikowalności do otrzymania abakawiru z centralnej grupy kontrolnej. Badacze, pacjenci i zespół zajmujący się badaniem nie byli świadomi zadań grupowych. Badanie przesiewowe HLA-B * 5701 przeprowadzono za pomocą typowania opartego na sekwencji DNA (w Centre for Clinical Immunology and Biomedical Statistics, Royal Perth Hospital, Perth, Australia Zachodnia) i specyficznej dla sekwencji sondy oligonukleotydowej (Laboratory Corporation of Ameryka), z dodatkowym sekwencjonowaniem DNA dla pacjentów, dla których wyniki sondy były pozytywne. Pacjenci, którzy chcieliby poznać ich status HLA-B * 5701, zostali powiadomieni po zakończeniu badania.
Oceny przeprowadzono w momencie włączenia do badania, w dniu (linia podstawowa) oraz w tygodniach 1, 2 i 6. Badacze zostali przeszkoleni w zakresie odpowiednich procedur badawczych podczas sesji dydaktycznych oraz przy użyciu ilustrowanych przewodników i wideo informacyjnego.
Reakcje nadwrażliwości na abakawir zostały zdiagnozowane przez głównego badacza na miejscu, bez stosowania wcześniej określonych kryteriów klinicznych. Pacjenci otrzymujący tę diagnozę zaprzestali natychmiastowego i stałego przyjmowania abakawiru i wrócili na miejsce tak szybko, jak to możliwe, w celu oceny reakcji nadwrażliwości.
Wszyscy pacjenci z kliniczną diagnozą nadwrażliwości na abakawir przeszli test skórno-skórny od 6 do 10 tygodni po wystąpieniu reakcji, zgodnie z modyfikacją metody Phillipsa i wsp.11,16 Pierwszych 100 pacjentów, którzy mogli tolerować abakawir i którzy ukończył badanie nadal otrzymywał abakawir, a następnie również przeszedł test skórny między 6 a 10 tygodniem.
Wyniki testów płatkowych zostały ocenione przez ekspercki, niezależny komitet ds. Oceny klinicznej na podstawie zdjęć cyfrowych wykonanych na miejscu za pomocą kamer dostarczonych do użytku w badaniu, a także innych informacji na temat testów płatkowych. Komitet nie był świadomy historii klinicznej i statusu HLA-B * 5701 wszystkich pacjentów. Zarówno komitet, jak i badacze przeprowadzający testy płatków skórnych nie byli świadomi kolejności stosowania próbek kontaktu testowego w obrębie łat.
Zbadaj cel i punkty końcowe
Celem badania było sprawdzenie hipotezy, że prospektywne badanie farmakologiczne dla HLA-B * 5701 i wykluczenie pacjentów z allelem z leczenia abakawirem zmniejsza częstość występowania reakcji nadwrażliwości na abakawir w porównaniu z reakcją w populacji nieekranowanej. Pierwszorzędowymi punktami końcowymi były: częstość występowania klinicznie zdiagnozowanej reakcji nadwrażliwości na abakawir podczas 6-tygodniowego okresu obserwacji oraz częstość potwierdzonej immunologicznie reakcji nadwrażliwości (zdefiniowanej jako klinicznie zdiagnozowana reakcja, która została potwierdzona dodatnim wynikiem w testach na skórze epizootycznej 6 do 10). tygodnie po diagnozie klinicznej).
Analiza statystyczna
Projekt statystyczny i obliczenia mocy dla tego badania zostały opublikowane wcześniej20. W skrócie, obliczyliśmy, że będziemy musieli zapisać 1578 pacjentów, którzy mogliby zostać poddani ocenie (789 na grupę), aby uzyskać statystyczną moc 90% do wykrycia względne zmniejszenie częstości występowania klinicznie zdiagnozowanej reakcji nadwrażliwości na abakawir o 50% w grupie badanej z przesiewem prospektywnym w porównaniu z grupą kontrolną (7,3% vs.
[hasła pokrewne: evadent wrocław, rozlane uszkodzenie aksonalne mózgu, cepelek rejestracja ]

0 thoughts on “HLA-B * 5701 Badania nadwrażliwości na abakawir czesc 4”

Powiązane tematy z artykułem: cepelek rejestracja evadent wrocław rozlane uszkodzenie aksonalne mózgu