Mediana częstości występowania kryzysu w ciągu roku u pacjentów przyjmujących jednocześnie hydroksymocznik wynosiła 2,43 w grupie leczonej dużą dawką kryzanlizumabu, w porównaniu z 3,58 w grupie placebo (co wskazuje na 32,1% niższą częstość z dużą dawką kryzilizumabu). Mediana częstości występowania kryzysu w ciągu roku u pacjentów, którzy nie otrzymywali jednocześnie terapii hydroksymocznikiem, wynosiła 1,00 w grupie otrzymującej dużą dawkę kryzzlizababu, w porównaniu z 2,00 w grupie placebo (co wskazuje na 50,0% niższą częstość w przypadku dużych dawek kryzilizumabu). Mediana wskaźnika kryzysu w ciągu roku u pacjentów, którzy mieli 2 do 4 kryzysów w ciągu ostatnich 12 miesięcy, wynosiła 1,14 w grupie leczonej dużą dawką kryzzlizababu, w porównaniu z 2,00 w grupie placebo (co wskazuje na 43,0% mniejszą częstość w przypadku dużych dawek kryzilizumabu ). Średni wskaźnik występowania kryzysu w ciągu roku u pacjentów, u których w ciągu ostatnich 12 miesięcy wystąpiło 5 do 10 kryzysów, wynosił 1,97 w grupie leczonej dużą dawką kryzzlizumabu, w porównaniu do 5,32 w grupie placebo (co wskazuje na 63,0% mniejszą częstość w przypadku dużych dawek kryzilizumabu ).
Mediana częstości występowania kryzysu w ciągu roku u pacjentów z genotypem HbSS wynosiła 1,97 w grupie leczonej dużą dawką kryzzlizababu, w porównaniu z 3,01 w grupie placebo (co wskazuje 34,6% niższą częstość z dużą dawką kryzilizumabu). Średni wskaźnik występowania kryzysu w ciągu roku u pacjentów z genotypem innym niż HbSS (tj. Z HbSC, HbS.0-talasemią, HbS. + – talasemią i innymi genotypami) wynosił 0,99 w grupie leczonej wysokimi dawkami crizanlizumabu, w porównaniu z 2,00 w grupie placebo. (o 50,5% niższej w przypadku dużych dawek kryzilizumabu).
Dodatkowe punkty końcowe
Tabela 3. Tabela 3. Drugorzędowe punkty końcowe w populacji z zamierzeniem leczenia. Średnia częstość hospitalizowanych dni wynosiła 4,00 na rok w grupie leczonej dużą dawką kryzilizumabu i 6,87 na rok w grupie placebo. Wskaźnik ten był o 41,8% mniejszy po zastosowaniu dużej dawki krizanlizumabu niż w przypadku placebo, chociaż różnica nie była istotna (p = 0,45) (tabela 3).
Rysunek 1. Rycina 1. Krzywe Kaplana-Meiera dla średnich czasów do pierwszych i drugich kryzysów bólowych związanych z sierpem, zgodnie z wartościami Trial Group.P są przeznaczone do porównania grupy otrzymującej dużą dawkę lub małą dawkę kryzilizumabu z w grupie placebo i zostały obliczone przy użyciu testu log-rank.
Mediana czasu do wystąpienia pierwszego kryzysu była znacznie dłuższa u pacjentów otrzymujących kryzilizumab w dużych dawkach niż u pacjentów otrzymujących placebo (4,07 w porównaniu z 1,38 miesiąca, p = 0,001), podobnie jak mediana czasu do drugiego kryzysu (10,32 w porównaniu z 5,09 miesięcy, P = 0,02) (Tabela 3). Niższa częstość występowania kryzysowego z dużą dawką kryzilizumabu była widoczna w ciągu 2 tygodni po rozpoczęciu 52-tygodniowej fazy leczenia i była utrzymywana w tej fazie (Figura 1A). Mediana czasu do pierwszego i drugiego kryzysu u pacjentów otrzymujących krynolizumab w małej dawce nie różniła się istotnie od czasów otrzymujących placebo (ryc. 1A i 1B oraz tabela 3).
Częstość niepowikłanych kryzysów w ciągu roku była o 62,9% niższa w grupie leczonej dużą dawką kryzanlizumabu niż w grupie placebo (mediana, 1,08 vs. 2,91; P = 0,02). W tym badaniu ostry zespół klatki piersiowej, sekwestracja wątroby, sekwestracja śledziony i priapizm były rzadkie (mediana, 0,00 we wszystkich grupach) i nie było znaczących różnic między jedną z grup aktywnego leczenia a grupą placebo.
Ocenę jakości życia przeprowadzono za pomocą kwestionariusza Brief Pain Inventory
[podobne: rozlane uszkodzenie aksonalne mózgu, orthos komorowice, evadent wrocław ]

0 thoughts on “Crizanlizumab do zapobiegania kryzysom bólu w chorobie sierpowatokrwinkowej ad 6”

Powiązane tematy z artykułem: evadent wrocław orthos komorowice rozlane uszkodzenie aksonalne mózgu