Canagliflozyna oraz zdarzenia sercowo-naczyniowe i nerkowe w cukrzycy typu 2 cd

Randomizacja była przeprowadzana centralnie za pomocą interaktywnego internetowego systemu odpowiedzi z wykorzystaniem generowanego komputerowo planu randomizacji z losowo permutowanymi blokami, który został przygotowany przez sponsora badania. Uczestnicy projektu CANVAS zostali losowo przydzieleni w stosunku 1: 1: 1, aby otrzymać kanagliflozynę w dawce 300 mg, kanagliflozynę w dawce 100 mg lub pasujące do placebo, a uczestnicy CANVAS-R zostali losowo przydzieleni w stosunku 1: 1. stosunek do otrzymującej kanagliflozynę, podawany początkowo w dawce 100 mg na dobę, z ewentualnym zwiększeniem do 300 mg, począwszy od tygodnia 13 lub w przypadku placebo. Uczestnicy i wszyscy pracownicy próbni byli nieświadomi poszczególnych zabiegów terapeutycznych do czasu zakończenia badania. Zastosowanie innej terapii w tle do leczenia glikemii i innej kontroli czynników ryzyka kierowano się najlepszą praktyką wprowadzoną zgodnie z lokalnymi wytycznymi. Po randomizacji obserwacja twarzą w twarz była zaplanowana na trzy wizyty w pierwszym roku, a następnie w odstępach 6-miesięcznych, z telefoniczną obserwacją pomiędzy ocenami bezpośrednimi. Każda obserwacja obejmowała badanie dotyczące pierwotnych i wtórnych zdarzeń końcowych oraz poważnych zdarzeń niepożądanych. Stosunek albuminy do kreatyniny w moczu mierzono co 26 tygodni w CANVAS-R oraz w 12. tygodniu, a następnie co roku w badaniu CANVAS. Pomiary kreatyniny w surowicy za pomocą eGFR wykonywano co najmniej co 26 tygodni w obu badaniach. Uczestnicy, którzy przedwcześnie przerwali leczenie, kontynuowali planową obserwację, gdy tylko było to możliwe; Podjęto znaczne wysiłki w celu uzyskania pełnych danych dotyczących wyników dla wszystkich uczestników w ostatnim okresie obserwacji, który trwał od listopada 2016 r. do lutego 2017 r.
Wyniki
Głównym rezultatem był zgon z przyczyn sercowo-naczyniowych, niezakończonego zgonem zawału mięśnia sercowego lub udaru nieinwazyjnego. Drugorzędne wyniki zaplanowane do sekwencyjnego testowania hipotez warunkowych to śmierć z jakiejkolwiek przyczyny, zgon z przyczyn sercowo-naczyniowych, postęp albuminurii i zgon z przyczyn sercowo-naczyniowych oraz hospitalizacja z powodu niewydolności serca (ryc. S1 w dodatkowym dodatku). Progresję albuminurii zdefiniowano jako ponad 30% wzrost albuminurii i zmianę od normoalbuminurii do mikroalbuminurii lub makroalbuminurii lub od mikroalbuminurii do makroalbuminurii. Jeśli badanie sekwencyjne nie było znaczące dla wszystkich określonych wyników, pozostałe wyniki zostały zaplanowane do oceny jako zmienne eksploracyjne w zintegrowanym zbiorze danych.
Wstępne wyniki badań sercowo-naczyniowych, które oceniano do oceny, to: niezakończony zgonem zawał mięśnia sercowego, udar niezakończony zgonem i hospitalizacja z powodu niewydolności serca10, a najważniejszymi wcześniej zbadanymi rozpoznawczymi wynikami leczenia nerek były regresja albuminurii (z zastosowaniem kryteriów porównywalnych z tymi określonymi dla progresji kategorii) oraz kompartment nerkowy zawierający 40 % redukcji w eGFR utrzymywał się przez co najmniej dwa kolejne zabiegi, konieczność terapii nerkozastępczej (dializa lub przeszczep) lub zgon z przyczyn nerek (zdefiniowany jako śmierć z bezpośrednią przyczyną nerek). Dokonano również wstępnej oceny całkowitej hospitalizacji.
Wszystkie główne zdarzenia sercowo-naczyniowe, skutki nerek i zgony, a także wybrane wyniki bezpieczeństwa, zostały rozstrzygnięte przez komitety orzekające w punkcie końcowym
[więcej w: okulista na nfz lublinia katowice, okulista na nfz lublinia Kraków, okulista na nfz lublin ]

0 thoughts on “Canagliflozyna oraz zdarzenia sercowo-naczyniowe i nerkowe w cukrzycy typu 2 cd”

Powiązane tematy z artykułem: neuropatia nerwu wzrokowego okulista na nfz lublin puste odbijanie