Autoprzeciwciała przeciwko GPIHBP1 jako przyczyna hipertriglicerydemii ad 9

Odkrycia te są podobne do tych we wcześniejszych badaniach3,4,7,9 i są zgodne z zaburzonym transportem lipazy lipoproteinowej do światła kapilarnego. Można by sądzić, że poziomy lipazy lipoproteinowej w osoczu u pacjentów z autoprzeciwciałami GPIHBP1 byłyby również niskie, gdyby autoprzeciwciała GPIHBP1 rzeczywiście powodowały chylomikronemię (tj. Gdyby autoprzeciwciała blokowały wiązanie lipazy i transport lipazy lipoproteinowej). Rzeczywiście, poziomy lipazy lipoproteinowej w próbkach osocza zawierających autoprzeciwciała były niskie (zakres 4,6 do 32,1 ng na mililitr) (tabela S1 w dodatkowym dodatku), co jest zgodne z zaburzeniem dostarczania lipazy lipoproteinowej do światła kapilarnego. Dyskusja
Opisujemy odkrycie autoprzeciwciał przeciw GPIHBP1, białku przenoszącemu lipazę lipoproteinową do światła kapilarnego, w osoczu sześciu pacjentów z ciężką hipertriglicerydemią. Nasze dane dostarczają silnego poparcia dla wniosku, że autoprzeciwciała GPIHBP1 były przyczyną obserwowanej hipertrójglicerydemii. Po pierwsze, autoprzeciwciała blokowały wiązanie lipazy lipoproteinowej z GPIHBP1. Po drugie, poziomy lipazy lipoproteinowej w osoczu były bardzo niskie u pacjentów z autoprzeciwciałami GPIHBP1, co jest zgodne z zaburzonym transportem lipazy lipoproteinowej do światła kapilarnego. Po trzecie, immunosupresyjna terapia lekowa znormalizowała poziomy triglicerydów u dwóch z sześciu pacjentów, pacjenci 157 i 164,14, po czwarte, pacjent 102 dostarczył niemowlę (pacjent 103), który urodził się z autoprzeciwciałami GPIHBP1. Niemowlę miało poziom triglicerydów w osoczu 9090 mg na decylitr w pierwszym dniu życia, ale hiperlipidemia stale zmniejszała się, co jest zgodne z stopniowym zanikaniem matczynych IgG.
Figura 6. Figura 6. Prawidłowa lipoliza i wadliwe przetwarzanie triglicerydów w zespole autoprzeciwciał GPIHBP1.Panel A pokazuje normalne wewnątrznaczyniowe przetwarzanie triglicerydów u zdrowej osoby, a panel B pokazuje wadliwe przetwarzanie triglicerydów u pacjenta z zespołem autoprzeciwciał GPIHBP1. Zwykle lipaza lipoproteinowa wydzielana przez komórki miąższu (np. Adipocyty i miocyty) jest wychwytywana przez GPIHBP1 na powierzchni boczno-bocznej komórek śródbłonka. GPIHBP1 następnie transportuje lipazę lipoproteinową przez komórki śródbłonka do światła kapilarnego, gdzie lipaza lipoproteinowa hydrolizuje triglicerydy w lipoproteinach bogatych w triglicerydy (np. Lipoproteiny o bardzo małej gęstości i chylomikrony). Autoprzeciwciała GPIHBP1 blokują wiązanie lipazy lipoproteinowej z GPIHBP1, a zatem blokują transport lipazy lipoproteinowej do światła kapilarnego, powodując akumulację lipoprotein bogatych w triglicerydy w osoczu (hipertriglicerydemię). HSPG oznacza proteoglikan siarczanu heparanu i lipoproteiny bogatej w triglicerydy TRL.
GPIHBP1, który wiąże lipazę lipoproteinową w przestrzeniach śródmiąższowych i przenosi ją do światła kapilarnego, 1,2 jest długowiecznym białkiem, które porusza się dwukierunkowo przez kapilarne komórki śródbłonka.17 W modelach mysich wykazano, że GPIHBP1 transportuje specyficzny dla GPIHBP1 przeciwciało monoklonalne ze światła kapilarnego do podstawy powierzchni komórek śródbłonka2; GPIHBP1 transportowało to samo przeciwciało monoklonalne z przestrzeni śródmiąższowych do światła kapilarnego 18 (Figura 6A)
[przypisy: szczepionka infanrix hexa, okulista na nfz lublin poznań, okulista na nfz lublin ]

0 thoughts on “Autoprzeciwciała przeciwko GPIHBP1 jako przyczyna hipertriglicerydemii ad 9”

Powiązane tematy z artykułem: ocet na świerzb okulista na nfz lublin szczepionka infanrix hexa