Autoprzeciwciała przeciwko GPIHBP1 jako przyczyna hipertriglicerydemii ad 8

Tylko osocze od Pacjenta 38 blokowało wiązanie lipazy lipoproteinowej, co oceniono na podstawie analizy Western blot ekstraktów komórkowych (Figura 4A). Zastosowaliśmy również badania immunocytochemiczne w celu zbadania zdolności autoprzeciwciał GPIHBP1 do blokowania wiązania lipazy lipoproteinowej z powierzchnią komórek transfekowanych GPIHBP1. Autoprzeciwciała w próbkach osocza od pacjentów 102 i 111 blokowały wiązanie lipazy lipoproteinowej z GPIHBP1 na powierzchni komórki (Figura 4B). Immunoglobuliny w osoczu kontrolnym od Pacjenta 3 miały słabe i niespecyficzne wiązanie z komórkami i nie blokowały wiązania lipazy lipoproteinowej (Figura 4B). Figura 5. Figura 5. Blokowanie wiązania lipazy lipoproteinowej z GPIHBP1 przez autoprzeciwciała w zależności od dawki.Panel A pokazuje wyniki testu fazy stałej wiązania lipazy lipoproteinowej z GPIHBP1 (patrz Metody Rozdział S5 w Dodatkowym Dodatku ). W skrócie, płytki ELISA powleczono monoklonalnym przeciwciałem R24 i inkubowano z ludzkim GPIHBP1 znakowanym. GPAR, a następnie inkubowano przez noc z seryjnymi rozcieńczeniami próbek ludzkiego osocza lub specyficznym dla GPIHBP1 przeciwciałem monoklonalnym RE3. Następnego dnia, po inkubacji płytek z ludzką lipazą lipoproteinową znakowaną V5, ilość lipazy lipoproteinowej związanej z GPIHBP1 wykryto z przeciwciałem V5 znakowanym peroksydazą chrzanową (HRP) i porównano z ilością związanej lipazy lipoproteinowej w nieobecności ludzkie osocze lub przeciwciało monoklonalne RE3 (ustawione na 100% wiązania). Te badania ELISA wykazały, że autoprzeciwciała GPIHBP1 w osoczu sześciu dorosłych pacjentów z chylomikronemią (pacjenci 38, 101, 102, 111, 157 i 164) i osocze niemowlęcia pacjenta 102 (pacjencja 103) blokują wiązanie lipazy lipoproteinowej do GPIHBP1, podobnie jak przeciwciało monoklonalne RE3. (Rozcieńczenie 1: dla przeciwciała monoklonalnego RE3 odpowiada 20 .g na mililitr.) Kontrolna próbka osocza nie blokuje wiązania lipazy lipoproteinowej z GPIHBP1. Panel B pokazuje ilość wiązania IgG z GPIHBP1 dla każdego z rozcieńczeń testowanych w Tablicy A. Próbki osocza otrzymane od Pacjentów 38, 102 i 157 miały najwyższe miana autoprzeciwciała GPIHBP1.
Przeprowadziliśmy analizy ELISA, aby ocenić zdolność autoprzeciwciał GPIHBP1 do blokowania wiązania lipazy lipoproteinowej z GPIHBP1 i jednocześnie oznaczać miana przeciwciał. Próbki osocza uzyskane od pacjentów 38, 101, 102, 111, 157 i 164 blokowały wiązanie lipazy lipoproteinowej w sposób zależny od dawki (Figura 5A). Osocze od Pacjenta 102 miało najwyższe miana autoprzeciwciał przeciw GPIHBP1 (Figura 5B) i było najsilniejsze w blokowaniu wiązania lipazy lipoproteinowej. Próbka od niemowlęcia Pacjenta 102 (Pacjent 103) również blokowała wiązanie lipazy lipoproteinowej z GPIHBP1 (Figura 5A), mimo że miano autoprzeciwciał GPIHBP1 było mniejsze niż 5% w osoczu otrzymanym od matki niemowlęcia (Figura 5B). oraz tabelę S1 w dodatkowym dodatku).
Lipaza lipoproteinowa w próbkach osocza z autoprzeciwciałami GPIHBP1
Poziom lipazy lipoproteinowej w kontrolnych próbkach osocza preheparyny mieści się w zakresie od 50 do 77 ng na mililitr.11 Mierzyliśmy poziom lipazy lipoproteinowej w surowicy krwi u pacjentów, którzy byli homozygotyczni pod względem nieprawidłowych lub bezsensownych mutacji w GPIHBP1 i stwierdzili, że są one w większości przypadków niskie ( zakres od 7,3 do 70,6 ng na mililitr) (tabela S1 w dodatkowym dodatku)
[więcej w: rozlane uszkodzenie aksonalne mózgu, szczepionka infanrix hexa, matopat torun ]

0 thoughts on “Autoprzeciwciała przeciwko GPIHBP1 jako przyczyna hipertriglicerydemii ad 8”