Autoprzeciwciała przeciwko GPIHBP1 jako przyczyna hipertriglicerydemii ad 7

Do czasu, gdy dziecko miało rok, poziomy triglicerydów w osoczu znormalizowały się do 72 mg na decylitr (0,8 mmol na litr). Analiza Western blot ujawniła autoprzeciwciała GPIHBP1 w próbkach osocza otrzymanych od Pacjentów 102, 111, 157 i 164 (Figura 3B). U tych pacjentów autoprzeciwciała słabo wiązały się z GPIHBP1 leczonymi środkami redukującymi, co sugerowało, że epitopy dla autoprzeciwciał wymagały odpowiedniej konformacji domeny Ly6 bogatej w cysteinę (domeny, która pośredniczy w wiązaniu lipazy lipoproteinowej) w GPIHBP1. Próbki osocza z autoprzeciwciałami GPIHBP1, które otrzymano od Pacjentów 38, 101, 102 (i jej niemowlęcia, Pacjent 103), 111, 157 i 164 były negatywne dla autoprzeciwciał przeciwko trzem innym białkom Ly6 (CD177, C4.4A i CD59) (Rysunek 3C i 3D) .16
Autoprzeciwciała GPIHBP1 i wiązanie lipazy lipoproteinowej
Figura 4. Figura 4. Blokowanie wiązania lipazy lipoproteinowej z GPIHBP1 przez autoprzeciwciała.Panel A pokazuje analizę Western blot ekstraktów komórkowych z komórek jajnika chomika chińskiego (CHO) transfekowanych GPIHBP1 znakowanym białkiem S typu dzikiego (wt) zmutowany GPIHBP1 (W109S), który nie ma zdolności do wiązania lipazy lipoproteinowej (LPL) (patrz: Metody, Rozdział S6 w Dodatkowym dodatku). Lipaza lipoproteinowa użyta w tych doświadczeniach była znakowana V5. Analizy Western blot przeprowadzono z kozim przeciwciałem przeciwko znacznikowi białka S (Abcam, 5 ug na mililitr), a następnie barwnikiem IgG skierowanym przeciw IRG z barwnikiem podczerwonym (IRDye) o stężeniu 1: 2000 (czerwone) i IRDye 800-V5 przeciwciało o rozcieńczeniu 1: 500 (zielone). Aktynę stosowano jako kontrolę obciążenia i wykrywano ją króliczym przeciwciałem przeciwko aktynie (Abcam, 5 .g na mililitr), a następnie przeciwciało przeciw pasożytom IRDye 800-donkey w rozcieńczeniu 1: 2000 (zielone). Na ścieżce 3 pokazano wiązanie lipazy lipoproteinowej z GPIHBP1 typu dzikiego. Na ścieżce 4 kontrolna próbka osocza od Pacjenta 3 nie blokowała wiązania lipazy lipoproteinowej z GPIHBP1 typu dzikiego. Na ścieżce 5, preinkubacja komórek z osoczem uzyskanym od Pacjenta 38 (rozcieńczenie 1:20) blokuje wiązanie lipazy lipoproteinowej. Na ścieżce 6 specyficzne dla GPIHBP1 przeciwciało monoklonalne (mAb) RG3 (20 .g na mililitr) także blokowało wiązanie lipazy lipoproteinowej z GPIHBP1 typu dzikiego. Na ścieżce 2 jako kontrolę włączono mutanta W109S. Panel B pokazuje badanie immunocytochemiczne wskazujące, że wiązanie immunoglobulin (zielonych) w próbkach osocza otrzymanych od Pacjentów 102 i 111 zablokowało wiązanie lipazy lipoproteinowej (czerwonej) z komórkami wyrażającymi GPIHBP1 (niebieskie). W tych samych warunkach immunoglobuliny w kontrolnej próbce osocza od Pacjenta 3 nie blokowały wiązania lipazy lipoproteinowej z komórkami transfekowanymi GPIHBP1. Komórki wyrażające mutanta W109S nie wiązały lipazy lipoproteinowej. DNA barwiono DAPI (żółtym).
W przypadku autoprzeciwciał GPIHBP1 powodujących hipertriglicerydemię, musiałyby one blokować wiązanie lipazy lipoproteinowej z GPIHBP1. Aby zbadać tę możliwość, przetestowaliśmy zdolność jednej próbki osocza zawierającej autoprzeciwciało GPIHBP1 (od Pacjenta 38) i próbkę osocza bez autoprzeciwciału GPIHBP1 (od Pacjenta 3) jako kontroli do blokowania wiązania znakowanej V5 ludzkiej lipazy lipoproteinowej do GPIHBP1- wyrażanie komórek CHO
[więcej w: okulista na nfz lublin olsztyn, okulista na nfz lublin, implanty okulista na nfz lubliniczne warszawa ]

0 thoughts on “Autoprzeciwciała przeciwko GPIHBP1 jako przyczyna hipertriglicerydemii ad 7”

Powiązane tematy z artykułem: kodent głogów okulista na nfz lublin zastrzyki przeciwzakrzepowe a alkohol