Autoprzeciwciała przeciwko GPIHBP1 jako przyczyna hipertriglicerydemii ad 10

W naszym badaniu, wśród pacjentów z autoprzeciwciałami GPIHBP1, stwierdziliśmy, że autoprzeciwciała były zdolne do wiązania się z GPIHBP1 w naczyniach włosowatych i jest prawdopodobne (biorąc pod uwagę badania transportu przeciwciał u myszy), że kompleksy autoprzeciwciał GPIHBP1 poruszają się tam iz komórki śródbłonka. Ponieważ autoprzeciwciała GPIHBP1 blokują wiązanie lipazy lipoproteinowej, przyjmujemy dalej, że transport lipazy lipoproteinowej do światła naczyń włosowatych u pacjentów z autoprzeciwciałami jest pomijalny i że lipaza lipoproteinowa jest błędnie umieszczona w przestrzeniach śródmiąższowych, tak jak w przypadku myszy z niedoborem Gpihbp1 (fig. 6B) .2 Wcześniejsze badania wykazały, że chylomikronemię można wywołać przez autoprzeciwciała przeciw lipazie lipoproteinowej.14,15,19-22 We wcześniejszym badaniu 14 badaczy podejrzewało, że Pacjent 157 miałby również autoprzeciwciała przeciwko lipazie lipoproteinowej14, ale nie znaleźliśmy żadnego. Początkowe podejrzenie, że autoprzeciwciała lipazy lipazowej jest obecne, opierało się na pobudzeniu osocza pacjenta do próbki plazmy kontrolnej poheparynie i znalezieniu zmniejszonej ilości hydrolizy trójglicerydów. Ten typ testu jest problematyczny ze względu na wrodzoną niestabilność lipazy lipoproteinowej i ze względu na współzawodnictwo z lipoproteinami w osoczu. Zgłaszano również, że pacjent 164 miał autoprzeciwciała lipazy lipoproteinowej w analizie Western blot 15, ale nie znaleźliśmy żadnego, a z perspektywy czasu wstępna analiza Western blot nie była ostateczna.
Czterech z sześciu pacjentów z autoprzeciwciałami GPIHBP1, u których wystąpiła chylomikronemia, otrzymało diagnozę choroby autoimmunologicznej (zespół SLE lub Sjögrena). U takich pacjentów mogą rozwijać się autoprzeciwciała przeciwko wielu białkom, a nasze dane wskazują, że GPIHBP1 jest jednym z tych białek. Ze względu na przeniesienie autoprzeciwciał matki, niektóre noworodki, które urodziły się matkom ze SLE, mają toczeń noworodkowy (charakteryzujący się zmianami skórnymi i nieprawidłowościami w przewodzeniu serca) .23 Na podstawie naszych danych chylomikronemia stanowi potencjalne odkrycie u niemowląt urodzonych. do matek ze SLE. Spośród sześciu pacjentów z autoprzeciwciałami GPIHBP1, dwóch nie miało dowodów na chorobę reumatologiczną. Dlatego uważamy, że badania na obecność autoprzeciwciał GPIHBP1 należy rozważyć u pacjentów z nabytą chylomikronemią niezależnie od tego, czy zdiagnozowano chorobę autoimmunologiczną.
GPIHBP1 jest jednym z około 25 białek Ly6, z których każdy jest scharakteryzowany przez jedną lub więcej trójpalczastych domen Ly6 zawierających 8 lub 10 cystein, które są wszystkie związane wiązaniami dwusiarczkowymi. Autoprzeciwciała u naszych pacjentów wiązały się z prawidłowo złożonymi monomerami GPIHBP1 z nienaruszonymi wiązaniami dwusiarczkowymi, a autoprzeciwciała nie reagowały krzyżowo z innymi białkami Ly6, w tym z CD59. Intrygujące jest to, że inne autoprzeciwciała związane z chorobą ludzką wiążą się z domenami bogatymi w cysteinę w białkach. Na przykład, autoprzeciwciała przeciw regionowi ADAMTS13 bogatemu w cysteinę powodują zakrzepową plamicę małopłytkową.24 Ponadto, w chorobie Gravesa-Basedowa zidentyfikowano autoprzeciwciała przeciwko domenie bogatej w cysteinę receptora tyreotropowego, 25-27 i autoprzeciwciała przeciw bogactwu cysteinowemu. domena receptora fosfolipazy A2 (PLA2R) została zidentyfikowana w nefropatii błoniastej
W naszych badaniach interferencja immunologiczna była wskazówką, która doprowadziła do naszej identyfikacji autoprzeciwciał GPIHBP1 Immunologiczne oznaczanie interferencji autoprzeciwciał jest dobrze znane chemikom klinicznym. Na przykład, autoprzeciwciała przeciw troponinie mogą wpływać na oznaczenia troponiny stosowane do diagnozowania zawału mięśnia sercowego, a autoprzeciwciała przeciw tyreotropinie, tyroksynie i trijodotyroninie mogą zakłócać testy immunologiczne stosowane do diagnozowania chorób tarczycy. [30]
Nasze badanie nie pozwala na oszacowanie częstości występowania przeciwciał GPIHBP1 lub klinicznego zespołu chylomikronemii. Ponadto nasze badanie dostarcza ograniczonych informacji dotyczących skutecznych form terapii tego zespołu. Konieczne będą dalsze badania w celu rozwiązania tych ważnych problemów.
Podsumowując, zidentyfikowaliśmy autoprzeciwciała przeciwko GPIHBP1, które blokują zdolność tego białka do wiązania lipazy lipoproteinowej i transportowania jej z przestrzeni śródmiąższowej do światła kapilarnego. Te autoprzeciwciała, które zidentyfikowano u sześciu pacjentów, zakłócały proces lipazy lipoproteinowej z udziałem lipazy, w której pośredniczą lipazy, i powodowały ostrą hipertrójglicerydemię.
[więcej w: maciej pastuszczak, zastrzyki przeciwzakrzepowe a alkohol, orzepowice szpital ]

0 thoughts on “Autoprzeciwciała przeciwko GPIHBP1 jako przyczyna hipertriglicerydemii ad 10”

Powiązane tematy z artykułem: maciej pastuszczak orzepowice szpital zastrzyki przeciwzakrzepowe a alkohol