Antybiotyki jako część zarządzania ostrym ostrym niedożywieniem AD 3

Louis i rząd Malawi. Rada monitorująca dane i bezpieczeństwo monitorowała zdarzenia niepożądane i wyniki badań pośrednich. Opiekunowie kwalifikujących się dzieci przed złożeniem wniosku udzieliły pisemnej zgody na piśmie. Antybiotyki zakupiono za opłatą w szpitalu dziecięcym St. Louis Children s Pharmacy. RUTF został zakupiony po kosztach od Project Peanut Butter, który ma siedzibę w Blantyre w Malawi. Pierwszy i ostatni autor ręczy za dokładność i kompletność zgłoszonych danych i analiz, a także wierność raportu do protokołu badania. Projekt badania i interwencje
To randomizowane, podwójnie ślepe, kontrolowane placebo badanie kliniczne porównywało wyniki żywieniowe i śmiertelność wśród dzieci z niepowikłanym ciężkim ostrym niedożywieniem, które otrzymywały leczenie ambulatoryjne z antybiotykami lub bez nich. Wszystkie dzieci otrzymały standardowe poradnictwo i RUTF, które zapewniały około 175 kcal na kilogram masy ciała dziennie. Jedna grupa otrzymywała od 80 do 90 mg zawiesiny amoksycyliny na kilogram dziennie, podzielonej na dwie dawki dzienne; druga grupa otrzymywała około 14 mg zawiesiny cefdiniru na kilogram dziennie, podzielonej na dwie dawki dzienne. Zastosowano zawiesinę 250 mg amoksycyliny na 5 ml, a dawka, jaką należy podać każdemu dziecku, była oparta na zaokrąglonej ilości, którą mógł podać farmaceuta prowadzący badania terenowe, stosując oznaczenia na plastikowej strzykawce; podobne zaokrąglenie dawki leku zastosowano do cefdiniru. Grupa kontrolna otrzymywała placebo dwa razy dziennie. Opiekunowie zostali poinstruowani, aby podawać badany lek oprócz RUTF podczas pierwszych 7 dni leczenia.
Procedury badania
Uczestnicy zostali przydzieleni do ich grupy analitycznej, gdy opiekunowie narysowali nieprzezroczystą kopertę zawierającą jedną z dziewięciu zakodowanych liter odpowiadających jednej z trzech grup interwencyjnych. Opiekunowie i personel badawczy zajmujący się ocenami klinicznymi i analizą danych nie byli świadomi zadań interwencyjnych. Leki i placebo rozprowadzano w nieprzezroczystych plastikowych butelkach z plastikową strzykawką oznaczoną odpowiednią dawką dla dziecka. Po rozprowadzeniu interwencji studyjnych pielęgniarki instruowały każdego opiekuna o użyciu strzykawki, aby podać leki do badań i nadzorowała podawanie pierwszej dawki w klinice.
Po zapisaniu się i instruktażu dozorcy, każde dziecko zostało wypisane do domu z przypisanym badanym lekiem i 2-tygodniowym podaniem RUTF.25 Jeśli gospodarstwo domowe obejmowało zdrowe dziecko, które było bliskie wieku uczestnikowi i z którym jedzenie mogło być dzielone, zapewniono dodatkowy przydział RUTF. Dzieci miały zaplanowane wizyty kontrolne w odstępach 2-tygodniowych, w którym to czasie powtarzano pomiary antropometryczne; opiekunowie zostali również zapytani o tymczasową historię dziecka i przestrzeganie przydzielonej mu interwencji.
U dzieci, u których w dalszym ciągu obserwowano obrzęk w jamie brzusznej lub wskaźnik masy ciała na wysokości poniżej -2 w czasie wizyt kontrolnych24, badanie i poradnictwo żywieniowe oraz kolejne 2-tygodniowe leczenie RUTF
[więcej w: zastrzyki przeciwzakrzepowe a alkohol, wzr sopot, sferocytoza wrodzona ]

0 thoughts on “Antybiotyki jako część zarządzania ostrym ostrym niedożywieniem AD 3”

Powiązane tematy z artykułem: sferocytoza wrodzona wzr sopot zastrzyki przeciwzakrzepowe a alkohol